Panel uživatele

Jakou brusku vybrat?

Jakou vybrat brusku na broušení nejrůznějších materiálů?

Jakou brusku vybrat?

Úhlovou, pásovou, vibrační, excentrickou nebo speciální multifunkční brusku?

Někdy brousíme svár nebo řežeme ocel, jindy brousíme dřevo nebo starý nátěr. Žádný z těchto úkonů nepůjde dobře bez správně zvolené brusky. Každá bruska je zkrátka na něco jiného. Velice záleží na tom, zda budete opracovávat dřevo nebo železo.

Úhlové brusky - /tzv. flexy/

Kvalitní výkonné úhlové brusky Extol.

Díky úhlové brusce se materiály snadno dělí a je jedno, zda je to kus železa, plech nebo dřevo. Na řezání kovu používáme kotouče řezné, na broušení kotouče brusné, na odstraňování starých nátěrů a rzi kotouče drátěné, na řezání dřeva úhlovou bruskou používáme speciální kotouče na řezání dřeva. Obecně by mělo platit pravidlo, že čím tvrdší materiál řežeme, tím by měla být úhlová bruska /flexa/ výkonější. Pokud úhlová bruska udrží při řezu stejné otáčky, řez bude kvalitnější, plynulejší a budete šetrní k motoru.

Pásové brusky - /tzv. pásovky/

Elektrické pásové brusky, které jsou výkonné a přitom levné

Potřebuje brousit větší plochy dřeva, kovu nebo plastu? To jistě oceníte schopnosti pásových brusek. Principem těchto brusek je neustálé otáčení brusného papíru po dvou válcích, které ho nesou a napínají. Výhodou pásových brusek v naší nabídce je možnost zakoupení náhradních pásů mnoha hrubostí. Pásové brusky mají poměrně rychlý úběr materiálu. Lze je použít na podélné i příčné broušení. Jen pozor u broušení dřeva na příč letům. Dřevo se poškrábe a musíte potom tyto škrábance odbrousit zase podélným broušením. Pásová bruska by neměla chybět v žádné domácí ani profesionální stolařské dílně.

Vibrační brusky - /tzv. vibračky/

Kvalitní a levné vibrační brusky

 

Vibrační brusky se hodí hlavně tam, kde je potřeba finálně brousit, leštit, upravovat hrany a úhly. Tuto brusku využijete všude tam, kde vyrábíte nábytek, obrušování oken a zárubní, broušení menších ploch. Velkou výhodou těchto brusek je obdelníkový tvar základny, díky němuž se dostanete snadno do rohů a takových míst, kam s pásovou bruskou nelze. Opět musíme zdůraznit, že do brusek v naší nabídce dodáváme také speciální perforované brusné archy.

Excentrické brusky

Excentrické brusky ExtolUž z názvu je patrné, že princip této brusky je úplně odlišný, než všechny ostatní brusky. Excentrická bruska je něco jako rotující vibrační bruska. Tato bruska rotuje a do toho velmi silně vibruje. Účinnost této brusky je velmi vysoká. Tuto brusku používají karosáři i nábytkáři /stolaři/. Tento typ brusky se velmi hodí na oblé povrchy. Je s nimi velmi snadná a pohodlná práce. K těmto bruskám dodáváme i samolepící brusné kotouče /suchý zip/. Na finální úpravy bude lepší použít leštičku.

Multifunkční brusky - /tzv. renovátory nebo delta brusky/

Multifinkční delta brusky

Multifunkční bruska je velmi povedený přístroj, který ocení snad každý kutil i profesionál. Lze s ním brousit, řezat, prořezávat, brousit rohy a mnohé další. Je to velmi univerzální přístroj, který by neměl chybět v žádné dílně. K těmto bruskám nabízíme také nástroje, které naleznete v zde.

O renovátorech jsme psali zde. Doporučujeme přečíst celý článek.

POZOR:

1. Ať brousíte s jakoukoliv bruskou, doporučujeme vždy dodržovat bezpečnost práce. Chraňte si sluch i zrak, protože stačí jedna tříska nebo špóna a může dojít k velkým problémům s okem.

2. Pokud rozbrušovací úhlovou bruskou řežete kov, mějte na paměti, že množství odlétajících kovových pilin mohou způsobit požár. Mějte po ruce vždy hasící přístroj.

3. Při výměně nástroje vždy odpojte brusku ze sítě. Při náhodném spuštění by mohlo dojít k vážnému úrazu. Požívejte jen doporučené klíče.

4. Při broušení dřeva je vždy lepší použít jako odsávání stavební vysavač, který je jemnému a těžkému prachu přizpůsoben.

5. Při řezání kovu vždy zakryjte všechno skleněné a glazované. Odlétávající kovové žhavé piliny se přiškvaří do skla a to je nenávratně zničené.

6. Před použitím všech strojů a přístrojů si pozorně přečtěte manuál, kde se podrobně seznámíte s používáním přístroje.

AZ-HOBBY.CZ

 

Nejprodávanější

→ Přidejte se ←

Facebook

Klikni a balíci ti řeknou víc

Balíci

 

Odesíláme přes DPD

U nás nakupujete bezpečně

E-shop s protokolem HTTPS a šifrováním SSL

 

Nářadí Extol Craft Nářadí Extol Premium Nářadí Extol Industrial
Nářadí extol
EXTOL light. Led žárovky, wifi zásuvky a dálková ovládání zásuvek
Profi nářadí fortum

http://www.az-hobby.cz/n/yato

Elektrocentrály a benzínová čerpadla Heron
Kvalitní bity KITO
Nejkvalitnější kleště na trhu - Knipex
Nářadí MAR-POL. Levné profesionální nářadí.
Značkové nářadí PROTECO
Dobírka Platba předem - převodem Doručí Česká Pošta

Proč my?

Široký sortiment nářadí široký sortiment
Kvalitní komunikace komunikace
Levné nářadí rozumné ceny
Vrácení peněz ověření výrobci
Možnost vrácení zboží záruka spokojenosti
Velký výběr nářadi hobby i profi vše na jednom místě

QR kontakt

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info