Panel uživatele

Sady nářadí, gola ráčny a hlavice

Gola ráčny, páky a nádstavce /ořechy/ Fortum

Výrobky z dílny Fortum jsou zcela mimořádné svou kvalitou. Jedná se o 100% profesionální gola nářadí. Gola ráčny a nádstavce Fortum jsou řemeslníky, stavebníky, automechaniky a jinými montéry používány po celém světě. Odolnost gola ráčen je neuvěřitelná. Až v praxi zjistíte, že lepší nástroj už není.

Gola ořechy Fortum
  • Absolutní ocel

Materiály použité k výrobě nářadí Fortum představují naprostou špičku.

61CrV5 a 61CrV4 (označovaná také 6150 a 6140) je nejvyšší třída chrom-vanadové oceli. Kalená a povrchově upravená matným tvrdochromem pro dosažení optimální povrchové tvrdosti a odolnosti vůči korozivním vlivům je tato ocel použita pro všechny díly s výjimkou těch nejexponovanějších.

Chrom-molybdenová ocel 60CrMoV18-5 je ocel vlastnostmi podobná chrom-vanadové oceli, díky příměsi molybdenu je však tvrdší, pevnější. Protože její výroba je podstatně nákladnější, tuto ocel používají evropští a japonští výrobci na vysoce zatěžované nářadí či jeho nejnamáhanější části.

Mezi legovanou ocelí nejvyšší třídy vyniká svými vlastnostmi ocel s označením S2. Svými vlastnostmi předčí jak chrom-vanadovou, tak také chrom-vanad-molybdenovou ocel. Použitím dalších legovacích prvků (nikl, molybden, kobalt, titan) nabízí tato ocel při stejném stupni zakalení (tj. tvrdosti) podstatně vyšší pevnost. Tento druh oceli zpracovává ve světě jen velmi malá skupina výrobců, především pro vysokou náročnost výroby a její cenu. Fortum ji používá pro všechny šroubovací hroty, L-klíče a další obzvláště namáhané díly.

Vysoce kvalitně vyrobené tělo ořechů a gola nádstavců
  • Větší šetrnost

Profil DYNAMIC DRIVE™, charakteristický lehce zakřivenými vnitřními plochami stěny hlavice, přenáší působící tlak z rohů matice na její strany. Ve srovnání s konvenčními hlavicemi je tak mnohem šetrnější, umožňuje uchopit i poškozené matice a zamezuje vzpříčení matic v hlavici.

 Ořechy s rozloženou a optimální tvrdostí
  • Větší odolnost a přehlednost

Hlavy ořechů Fortum jsou odlévané z chrom-vanadové oceli 61CrV5 a upravené na NCS strojích, kalené v oleji a dokalené po obvodu pro dosažení optimální tvrdosti a pevnosti tenkostěnné konstrukce.

Všechny součásti sad jsou opatřené velkým, dobře viditelným značením velikosti, nesmazatelně vypáleným laserem.

 Vysoce kvalitní nezničitelné profesionální ráčny
  • Nezničitelná ráčna

Ráčna je technicky nejnáročnější a nejnamáhanější součást sad nářadí, a jakkoli kvalitní ji vyrobíme, vždy existuje možnost, že se nadměrným zatížením poškodí. S naším systémem „nezničitelné ráčny" Vám můžeme garantovat, že unavenému dílu Vaší oblíbené ráčny vždy vrátíme čerstvou sílu – ať už zdarma v rámci záruky, anebo mimo záruku za zlomek původní ceny.

 Precizně vyrobené Gola ráčny.
  • Řady Industrial a Mechanic

Fortum Vám přináší dvě typové řady sad, tak aby co nejlépe odpovídaly charakteru Vaší práce. Sady Mechanic a Industrial se neliší kvalitou, ta zůstává špičková – mění se konstrukce jednotlivých komponentů, složení a provedení kufrů.

ráčna Mechanic Precizně vybroušených 72 zubů z oceli S2, výjimečná citlivost kroku a tvarovaná rukojeť umožní přesnou a snadnou práci v každém prostoru. (Ráčna 1/4" je vybavena 48-zubým mechanismem pro vyšší zátěž.)

ráčna Industrial Maximálně funkční konstrukce, prodloužená rukojeť a masivně provedený 48-zubý mechanismus z oceli S2 – tato ráčna je určena pro plné nasazení síly.

 Vysoce odolné sady nářadí vhodné do profesionálních provozů a dílen
  • Absolutní dílna

Fortum Mechanic jsou sady pro profesionální použití v montážní výrobě a servisních dílnách. Tomu je plně přizpůsobené složení jednotlivých typů i vysoká odolnost materiálu. V sadách Fortum Mechanic je výjimečná ergonomicky tvarovaná ráčna, vykovaná z jednoho kusu prvotřídní oceli 61CrV5 a vybavená 72 cementovanými zuby z oceli S2, díky nimž umožňuje práci už při vychýlení o 5°. Její prohnutý tvar zajišťuje optimální úchop a ochranu ruky při práci ve stísněném prostoru motorů apod.

 Komponenty Fortum jsou všechny vyrobené z nejlepší oceli
  • Absolutní výdrž

Pro extrémní zatížení v průmyslové sféře jsou speciálně navržené sady Fortum Industrial. Také u těchto sad jsou všechny komponenty vyrobeny ze špičkové oceli 61CrV5 se zvláštním vytvrzením exponovaných částí. Klíčovým komponentem je však opět masivní ráčna: ta je u sad Fortum Industrial charakteristická 48 cementovanými zuby z oceli S2 a prodlouženou rukojetí, která umožňuje ještě lepší využití Vaší síly při těžkém nasazení.

 S dvanáctihrany povolíte téměř všechno
  • Povoleno absolutně vše

Profil Fortum MultiLock™, charakteristický dvanácti oblými vnitřními výstupky, je možné použít téměř na všechny známé typy šroubů. V porovnání s konvenčními hlavicemi se snadněji nasazuje, umožňuje uchopit i silně poškozené matice a zamezuje vzpříčení matic v hlavici.

Šesti- i dvanáctihranné matice, E-torxové hlavice, dvojitý E-torxový profil (XZN), atypické matice (SQ aj.), ale i obyčejná křídlovka a mnoho dalšího, včetně palcových rozměrů. Ideální na poškozené šrouby.

 Díky perfektnímu navržení jsou hlavice šetrné k maticím i hlavám šroubů
  • Absolutní šetrnost

Disky litých kol vyžadují šetrnou sílu. A citlivý nástroj, který na ně dosáhne. Vysoce kvalitní CrMoV ocel speciálních rázových nástrčných klíčů Fortum, kovaná a tvrzená na HRC 58, si může dovolit ultratenkou stěnu – a díky ní také odolný plastový potah, který zabrání nechtěnému poškrábání.

Nejprodávanější

→ Přidejte se ←

Facebook

Klikni a balíci ti řeknou víc

Balíci

 

Odesíláme přes DPD

U nás nakupujete bezpečně

E-shop s protokolem HTTPS a šifrováním SSL

 

Nářadí Extol Craft Nářadí Extol Premium Nářadí Extol Industrial
Nářadí extol
EXTOL light. Led žárovky, wifi zásuvky a dálková ovládání zásuvek
Profi nářadí fortum

http://www.az-hobby.cz/n/yato

Elektrocentrály a benzínová čerpadla Heron
Kvalitní bity KITO
Nejkvalitnější kleště na trhu - Knipex
Nářadí MAR-POL. Levné profesionální nářadí.
Značkové nářadí PROTECO
Dobírka Platba předem - převodem Doručí Česká Pošta

Proč my?

Široký sortiment nářadí široký sortiment
Kvalitní komunikace komunikace
Levné nářadí rozumné ceny
Vrácení peněz ověření výrobci
Možnost vrácení zboží záruka spokojenosti
Velký výběr nářadi hobby i profi vše na jednom místě

QR kontakt

!!! NOVINKA !!!

NOVINKA - AKU vrtačka, 2 akumulátory, kufr, ohebné prodloužení

AKU šroubovák

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

!!!   Vánoční TIP  !!!

Čepice s LED svítilnou

Zima je tady a tma už je velmi brzy. Posviťte si na cestu, zároveň se ohřejte a k tomu všemu budete mít volné ruce.

čepice s led čepice s LED